Bez względu na to, czy mieszkamy sami, czy też w naszym domu obecni są także inni członkowie naszej rodziny, przynajmniej raz na jakiś czas odwiedzają nas również goście. Planując wystrój domu lub mieszkania warto więc zastanowić się nad tym, gdzie można zaproponować im nocleg.

Idealnym rozwiązaniem jest pokój nazywany gościnnym, współcześnie jednak nie jest on wcale częstym zjawiskiem w niewielkich przestrzeniach. Na szczęście, gość może spędzić spokojną noc także w salonie, o ile my sami wcześniej zadbamy o to, aby znalazła się w nim kanapa z funkcja spania.

Mebel taki znakomicie sprawdzi się zresztą nie tylko w niewielkiej przestrzeni. Choć zwykło się uważać, że w dużych salonach lepiej prezentują się  narożniki, producenci nowoczesnych kanap robią wiele, aby przekonać nas o tym, że takie przeświadczenie to mit. Kanapa nie musi przecież wyglądać jak mebel, który został wstawiony do salonu po to tyko, aby zapewnić gościom komfortowy wypoczynek. Może być nowoczesnym meblem, z którego chce się korzystać.