Tradycyjne płytki tarasowe są dość grube. Produkty naturalne dawniej posiadały zazwyczaj cztery centymetry grubości. Dzisiaj coraz częściej w sklepach możemy znaleźć płytki tarasowe 2 cm oraz płytki tarasowe 1,5 cm, chociaż tych jest jeszcze dość niewiele. Czy takie płytki to dobry wybór? Czy nie są przypadkiem zbyt delikatne?

Tajemnica cienkich płytek

W rzeczywistości nie ryzykujemy tutaj niczym, ponieważ płytki tarasowe 2 cm to przede wszystkim wybór estetyczny. Dzięki takim płytkom nasz taras nie podniesie się aż tak bardzo, jak przy stosowaniu tradycyjnych płytek. Ma to znaczenie dla uzyskiwania właściwego poziomu zwłaszcza wtedy, kiedy chcemy połączyć taras z wnętrzem domu w sposób nie pozostawiający wyraźnych granic.

Jak to możliwe, że płytki tarasowe 2 cm są tak cienkie? Jest to po prostu inna technologia produkcji, która pozwala na uzyskanie dobrych właściwości mechanicznych przy stosunkowo niewielkim wzroście kosztów produkcji. Innymi słowy, trochę większy wysiłek producenta pozwala nam się cieszyć cieńszymi płytkami tarasowymi.