Taras powinien być przedłużeniem naszego domu, dlatego staramy się wyposażyć go w wygodne oraz komfortowe meble, które będą odpowiadały potrzebom wszystkim domownikom. Abyśmy jednak mogli z tego azylu korzystać w pełni, to do szczęścia potrzebny jest nam parasol, który osłoni nas przed ostrymi promieniami słońca, a także przed niespodziewaną mżawką.

Jak wybrać parasol ogrodowy?

Jedną z podstawowych cech podczas zakupu parasola ogrodowego jest jego wielkość. Pamiętajmy, że wybierając średnicę czaszy powinniśmy kierować się powierzchnią miejsca, w którym parasol zostanie przez nas umieszczony. Ważne jest, aby do wielkości tarasu czy ogrodu dostosować odpowiedni wymiar parasola nie naruszając przy tym proporcji. Na balkony o małej powierzchni w zupełności wystarczy mały, składany parasol, który jest łatwy w montażu i lekki. Natomiast do osłonięcia zestawów mebli ogrodowych zarówno tych wypoczynkowych, jak i jadalnianych potrzebny będzie parasol o znacznie większej średnicy czaszy. Wówczas możliwe do wyboru są już dużo cięższe oraz mocniejsze parasole.

Rodzaj parasoli ogrodowych

Parasole ogrodowe poza wielkością czaszy różnią się od siebie również sposobem ich mocowania. Cieszącymi się przez długi czas dużą popularnością parasolami są parasole klasyczne. Kolejnym modelem parasola ogrodowego, który jest dostępny w sprzedaży jest parasol na bocznym wysięgniku. Parasol ten jest o wiele bardziej praktyczny od modelu klasycznego, ponieważ zyskujemy więcej zacienionej przestrzeni. Ten model parasola posiada zaginany od góry trzon, który umożliwia wykorzystanie całej zacienionej przez powierzchni.