Wykończenie ścian w łazience często jest zadaniem, które przesuwa się na dalszy plan. Wiele osób wychodzi z założenia, że znajdzie się jeszcze nieco czasu na jego realizacją.

Mówimy przecież o misji, której celem jest wyłącznie podniesienie walorów wizualnych tego pomieszczenia. Z czasem trudno jednak nie oprzeć się wrażeniu, że atrakcyjność ścian łazienki nie jest wcale mniej istotna niż piękny wygląd płytek podłogowych. Gdy wyjdziemy już z tego założenia, możemy zacząć zastanawiać się nad tym, która z dostępnych opcji okaże się tą najbardziej interesującą. Coraz częściej jest nią mozaika.

Potencjał aranżacyjny mozaiki jest ogromny i już sama świadomość jego istnienia sprawia, że nie zaskakuje nas to, że mamy z nią do czynienia zarówno w pomieszczeniach nowoczesnych, jak i w tych bardziej klasycznych. Mozaiki zachwycają zróżnicowaniem kolorystycznym. Od niedawna przyciągają jednak nasze spojrzenia także dlatego, że są wykonane z mniej typowych materiałów. Coś dla siebie znajdą więc zarówno zwolennicy klasyki, jak i eksperymentatorzy.